skip to Main Content
İki Şehrin Hikayesi

İki Şehrin Hikayesi

Magna Carta ile iktidarın yetkilerinin sınırlandığı, ekonomik ve sosyal refah içindeki İngiltere… Sonsuz yetkilerle donanmış krallığı ile ekonomik ve sosyal patlamanın eşiğine gelmiş, ihtilal öncesi Fransa…

Doktor Manette, on sekiz yıllık mahkûmiyetinin sonundan nihayet serbest kalır ve İngiltere’deki kızı Lucie’ye kavuşur. sürgündeki Fransız aristokrat Charles Darnay ile gözden düşmüş, parlak İngiliz avukat Sydney Carton’ın yolları ise Lucie’ye duydukları aşk dolayısıyla kesişir. Bu aşk hikâyesi, ihtilal ateşiyle yanan Paris ve huzurlu Londra sokaklarında nasıl yankılanacaktır?..

İki Şehrin Hikâyesi, Charles Dickens’ın Fransız İhtilali yıllarında kaleme aldığı; dram, heyecan, gizem ve korku dolu sahnelerle okuru kitaba bağlayan müthiş bir eser. Dickens, bu unutulmaz eserinde Londra ve Paris’in yaşadığı açlık, sefalet, hüzün ve kederi tüm açıklığı ve acımasızlığı ile ortaya koyar. Bunu ustalıkla başaran yazar, bu ölümsüz hikâyeyi sadece sorumlu gördüğü burjuva ekseninde değil, toplumun her kesiminden karakterler üzerine kurgular.

İki Şehrin Hikayesi

Satış Noktaları

Kitap Hakkında Haberler

Back To Top